Jdi na obsah Jdi na menu
 


Usínání na žíněkách 2010

8. 5. 2010

Tak jsme  se sešly v počtu 12 a tentokrát v 99,8 % dámské společnosti. 0,2 % byl potkan Mireček.  Sotva jsme se v sokolovně  shromáždily, děvčata rozdělená do skupin musela vyrazit do města  hledat poztrácená písmenka z našeho nápisu SOKOL, což splnila dokonale a už snad konečně znají všechny ulice v Jihlavě! Při následném parkovém čtyřboji ve Smetanových sadech se holky taky dost  zapotily, ale vidina první ceny – papriky, je donutila k nadprůměrným výkonům, jak při skákání přes švihadlo, tak při štafetovém skoku a  létacím talíři a při obíhání záhonu tekl nejen pot, ale i slzy (když se malá Kristýna vyválela v louži). Mireček nechtěl skákat ! Po večeři, která zahrnovala, co kdo našel, jsme v tělocvičně čekaly na tmu a chvíli si krátily různými činnostmi. Tak například se holky začaly vrtět a nacvičovat něco jako latinské tance, ale vyšla z toho spíš pořadová cvičení. Lucky zkoušely fušovat do capoeiry a malý holky předvedly závodní sestavy na hrazdě a do toho neustálé lítání balónu sem a tam. Mireček jen vyděšeně koukal.
Když nastala úplná tma dvě družstva vyrazila do parku a pro změnu pátrala po ztracených číslech a jménech.  O fous vyhrálo družstvo přeražené Kiki před družstvem zmrzačené Ivy. A především děvčata vypátrala, kdo jsou a hlavně, kdo nejsou  Miroslav Tyrš (to snad ví každý !!?), Jindřich Fügner
(kámošil s Tyršem), Tomáš G. Masaryk, Marie Provazníková (víme už, že nelezla po provazech), Renáta Fügnerová (dcera,manželka, matka, babička Fügnera  ?!?!–  tak to už taky víme !), Klemena Hanušová (tak to není jen sousedka Terezy ?), Miroslav Vrána (prý pěstuje vrány !? Možná taky !), Lenka Kocmichová, Václav Horský (lozí po horách ? Zeptáme se ho, ale hlavně  už víme, že je to náš nový starosta), Tomáš Nosek, František Kožík, Josef Jiří Švec (nějaký legionář či co), Rudolf Medek (pěstoval včeličky na medík ?). První cena rajčata. Před spaním byla ještě svíčková párty a městečko Palermo. K ránu už snad konečně všichni usnuli.  Po probuzení Mirečkem, proběhla  tradiční rozcvička ve spacáku. K snídani papriky, rajčata, a poslední hra: Po sokolovně se proháněli Alois Jirásek, Jan Neruda,  Karel Poláček, Jaroslav Foglar,  Božena Němcová, a mnozí další literáti.  Pak už jen nucený rozchod v 11.00 hod.
Celková bilance: Do krve sedřené koleno - Kiky, jeden natlučený zadek – malá Kristýna, pohmožděný kotník – Iva, bebí na prstíku – Denča,  psychická újma – Peťu posral pták, celoživotní trauma – Terezu pochcal Mireček. V noci nás zase strašil duch M. Tyrše, kterého opět nikdo neviděl – tak snad příště !

 

Náhledy fotografií ze složky Usínání na žíněnkách 2010

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ahoj

(david, 30. 5. 2010 20:07)

opravdu dobry