Jdi na obsah Jdi na menu
 


workshop AIKIDO

22. 5. 2009

AIKIDO WORKSHOP JIHLAVA 2009
ve dnech 21. - 23.5. 2009

Bližší informace ZDE.

 FOTKY ZDE !

en z předních světových učitelů Aikido, vede tři oddíly ve Švýcarsku, je delegovaným učitelem organizací Aikikai Honbu Dojo Tokyo v Bolívii, dále působí v Německu a Holandsku. Setkání s učitelem tohoto formátu je velká příležitost, která byla tímto projektem nabídnuta české a hlavně jihlavské veřejnosti.

     Během třídenního soustředění bylo vytvořeno 52 kontaktů s aktivními účastníky soustředění. Z toho 39 dětí, mládeže či studentů. Počet diváků se odhaduje na 40. Celé akce se dále zúčastnili trenéři z celé české republiky, za účelem výměny metodických a didaktických zkušeností.

     Účastníci měli možnost si vyzkoušet techniky Aikido podvedením zahraničních i českých učitelů, cvičení se zbraněmi. Výuka probíhala v anglickém a německém jazyce v oboustranném překladu do češtiny. Akce byla spojena s partnerskou návštěvou členů oddílu Aikido z Langenthalu, kteří byli ubytováni v rodinách místních členů. Tato zkušenost umožnila komunikaci v multikulturním prostředí.

      V únoru 2009 byl založen dětský oddíl Aikido Sokol Jihlava, který v současné době čítá přes 20 dětí ve věku 6 až 14 let a stále se rozrůstá. Soustředění Aikido tomuto rozvoji rozhodně napomohl, neboť na základě této akce nás kontaktovala veřejnost se zájmem o toto cvičení v Jihlavě.

      Byla dohodnuta budoucí spolupráce s partnerským oddílem Aikido Langenthal ve Švýcarsku. Konkrétně podpora členů Aikido Jihlava na týdenním soustředění ve Saignelégier, které povede Hiroshi Tada, 9. dan Aikikai. Byly dohodnuty termíny pro návštěvu Jihlavy v Langenthalu a termín a harmonogram příští návštěvy tohoto učitele opět v Jihlavě. Z tohoto vyplývá založení tradice, tak jak bylo stanoveno v cílech projektu.

      Celá akce byla prezentována internetových stránkách Sokola Jihlava, na webu oddílu Aikido Jihlava, na plakátovacích plochách města Jihlavy. Dále byl otištěn článek v Jihlavských listech seznamující veřejnost s touto akcí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář